Mesilasemad

Mesilasema on kindlasti üks mesinduse tähtis faktor.

Mee tootmise kõrval me tähtsaimaks tegevusvaldkonnaks on Buckfast tarbemesilasemade ( F1)  kasvatamine. Me ei tegele aretusega ise vaid usaldame parimaid. Kasutame vaid Aimar Lauge parimat tõumaterjali paljundamiseks– kõik need mesilasemad on saarel paarunud ja kontrollitud mitmeid aastaid -suurepäraste hinnetega tõuemad.

Inkus

Mesilasemasid kasvatame Rutja külas, Lääne-Virumaal, kasutame tõustatud leseperesid ja leskede produktsiooni suurendame spetsiaalsete kärjepõhjadega. Piirkonnas on peamiselt vaid Buckfast mesilaspered. Mesilasemasid müüme paarumata ja paarunult.  2018 aastal müüme paarumata emasid hinna 10 eurot ja paarunud emasid 25 eurot tk. Kogemus varasemast on see, et paljud mõtlevad mesilasemade vajadusele kui häda juba oli eile kuid mõistlik oleks mõelda ette ja teha mesilasemade ostuks kokkulepe juba varakult.

Emade paarumiseks kasutame Apidea tarusid  ja enne müüki minemist kontrollitakse mesilasemade munemist ja kvaliteeti täis haudme tsükli järgi. Kontrollitakse, et mesilasemad on ikka viljastunud korralikult ega mune küürakhauet. Tegemist on vabalt paarunud  tarbe- mesilasemadega.

Vabalt paarunud mesilasemasid saab osta sõltuvalt ilmastiku oludest jms. u. 20.juunist-1. Septembrini ja tellimusi täidan põhimõttega, et kelle tellimus oli varem see ka esimesena saab. Seega suvalisel hetkel suvel helistades ei pruugi emasid saadaval olla.

Paarunud mesilasema saab ostja endale koos Nicot saatepuuri, saatemesilaste ja söödaga.  Smartpostiga pakiautomaati saatmisel lisandub tasu arvele saatmise tasu 3 eurot.