Meie mesi on magus.

Kõigepealt tänud hea mee ja mesilaste sõber, et loed minu kodulehte. Minu nimi on Priit ja olen noor mesinik Lääne-Virumaal, Vihula vallas ja Rutja külas.  Minu mesila tegeleb eelkõige kahe tootmissuunaga kvaliteetne mesi ja mesilasemad . Me usume, et parim viis saada parima kvaliteediga mett on osta see otse mesinikult. Siis on kindel, et saad ausa kauba ja sul on reaalne kontakt mesinikuga.

Nagu ma juba ütlesin siis asume külas nimega Rutja mida ehk kõik ei teagi aga mis on üks ütlemata vahva koht mida külastada. Meie heaks naabriks on Arma Ratsatalu kus alati palju inimesi, kes puhkab, kes ratsutab või pidutseb. Meil on ilus ja puutumatu loodus oleme ju kaugel suurest põllumajandusest, kaugel suurtest asulatest ja otse Lahemaa rahvuspargi kõrval.

Mõned aastad tagasi sai ostetud endine talukoht mis oli hävitatud II maailmasõja aegselt vene vägede ja kohalike metsavendade kokkupõrgetes. Kui mina sinna maale astusin siis oli seal vaid kaunis mets ja absoluutselt võssa kasvanud endine talukoht kus vaevu oli märgatav vundamendi koht. Tänaseks oleme rajanud elumaja ja tegeleme mesindusmaja ehitamisega. Varsti saab valmis aga ette on teada, et midagi pole valmis- aina uusi hooneid on tarvis ja kindlasti see lugu jätkub veel kaua.

Kui ma mesindusega alustasin siis käisin kõikvõimalikel teabepäevadel kursustel üle terve vabariiigi- olen tõepoolest palju panustanud teadmistesse ja mitte ainult ei taha teada kuidas on võimalik teha vaid tahan teada kogu asja tausta, kuidas, miks ja millepärast. Sellepärast otsustasin ka õppida Olustvere teenindus ja maamajanduse koolis mesinduse erialal kus palju suurepäraseid õpetajaid ja parimad teadmised mesindusest Eestis. See on olnud suurepärane.

Omaette suur osa minu mesinduses on kindlasti ühel Eesti parimal mesinikul- Muhu saare mesindusguru- Aimar Laugel. Ta on Eestis aretanud Buckfasti tõugu juba alates aastast 1996. Rakendades kõiki teadmisi mis sai Taanis olles Taani mesinduslegendi Niels Pak Pedersen õppis ja lisades sinna oma kogemuse – on ta kogu regiooni üks suuremaid ja oskuslikumaid aretajaid. Tema kogemustest olen lõpmata palju õppinud ja mesilasemade kasvatamisel kasutame tema parimat materjali. Vaid puhaspaarlas paarunud ja seejärel mitmel aastal kontrollitud mesilasemasid- see on parim võimalik materjal ja seda on meil vaja kui tahame oma klientidele pakkuda häid tarbeemasid ehk F1 mesilasemasid.